Płyty SIP znajdują zastosowanie głównie w budownictwie jednorodzinnym przy budowie domów modułowych.

Zastosowana technologia gwarantuje:

  • skuteczną izolację- pianka poliuretanowa jest bardzo dobrym izolatorem odpornym na działanie grzybów i pleśni. Poliuretan jest nieszkodliwe dla zdrowia i znajduje częste zastosowanie w branży spożywczej – jest dopuszczony przez zakład PZH. Pomimo upływu czasu poliuretan nie zmienia swoich parametrów mechanicznych i izolacyjnych oraz jest niewrażliwy na opary chemiczne (podczas, gdy standardowy styropian „topi się” pod wpływem rozpuszczalników) i dyfuzję pary wodnej. Również owady i gryzonie nie stanowią dla niego zagrożenia ze względu na jego strukturę i twardość. Dzięki temu osiąga duża sztywność gotowych elementów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.
  • szerokie możliwości aranżacyjne oraz szybkie wykonawstwo– poszczególne elementy łączone za pomocą gwoździ i doszczelniane w miejscach połączeń za pomocą pianki montażowej. Między panelami montowane są drewniane elementy lub wkładki termoizolacyjne. Zmontowane moduły można dowolnie wykańczać.

Oferujemy:

Nasz system gwarantuje:

Energooszczędność:

Dzięki wykorzystaniu materiałów o bardzo dobrym współczynniku izolacyjnym moduły tworzące ściany i dach budynku pozwalają osiągnąć bardzo wysokie oszczędności w kosztach ogrzewania i klimatyzacji rzędu 40 – 70%. Umożliwia to również wysoka szczelność budynku, co jest szczególnie ważne w budownictwie domów pasywnych i zostało potwierdzone w testach szczelności. Inwestujemy w rozwiązania, które są na miarę czasów.

Szybki Czas Realizacji:

Budowa domu z modułów PPS przypomina budowę z dużych klocków. Pełna lub częściowa prefabrykacja modułów, ich montaż na budowie lub zmontowanie gotowej ściany w hali produkcyjnej kilkakrotnie skraca czas realizacji inwestycji. Czas produkcji kompletu elementów składowych całego domu od momentu złożenia zamówienia wynosi około 4 tygodni. Montaż to około 3 do 4 tygodni – wraz z wykończeniem elewacji i wnętrz. Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas naszych klientów.

Oszczędność:

Korzyści wynikające z oszczędności w eksploatacji domu są skutkiem zastosowanych certyfikowanych materiałów i szczelności budynku przy stosunkowo małej grubości ścian. Technologia PPS i TTS znacząco zmniejsza straty ciepła i dzięki temu nie generuje kosztów związanych z ogrzewaniem domu tak wysokich jak w standardowych budynkach. Nakłady na realizację inwestycji również są dużo niższe niż w przypadku tradycyjnej technologii wykorzystywanej w budownictwie mieszkaniowym. Oszczędność jest cnotą, dla której podjęliśmy się realizacji niejednego przedsięwzięcia.

Ekologia:

Wysoka energooszczędność zmniejsza potrzebę nakładów związanych z ogrzewaniem i klimatyzacją. Ma to bezpośrednie przełożenie na wielokrotne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla powstającego w procesie spalania paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów i mieszkań. Dbamy o portfele naszych klientów nie zapominając o trosce o środowisko naturalne.

Solidność i Bezpieczeństwo:

W procesie przygotowywania projektów i samej budowy przestrzegamy rygorystycznie obowiązujących norm i przepisów prawa budowlanego. Opracowane systemy PPS i TTS są certyfikowane, posiadają aprobatę techniczną i zostały dopuszczone do stosowania w budownictwie. Nasze domy są solidne i bezpieczne.